1. PERMO.PL
  2. >
  3. >
  4. PILATES

  PILATES

  Pilates Dąbrówka

  Potrzebujesz ruchu a zajęcia fitness są dla Ciebie zbyt dynamiczne spróbuj Pilates.

  Pilates to metoda odpowiednia dla osób w każdym wieku i kondycji fizycznej. Zwiększa siłę i elastyczność ciała, poprawia koordynację ruchu co owocuje podniesieniem ogólnej sprawność fizycznej. Na zajęciach skupiamy się na mięśniach głębokich, często zaniedbywanych na zwykłych zajęciach fitness. Są one niezwykle ważne dla poprawy postawy i kontroli ruchu. Precyzja, duże napięcie ciała połączone ze świadomym oddechem decyduje o powodzeniu treningu. Regularne ćwiczenia Pilates gwarantują sprężystą muskulaturą, zwiększają wydajność fizyczą a także przybliżają Cię do poznania własnego ciała.

  Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach na terenie Szkoły Podstawowej w Dąbrówce. Ćwiczenią towarzyszy spokojna i miła dla ucha muzyka a panie mają do dyspozycji małe piłki do fitness.
   

  NASZ KRĘGOSŁUP
  Wady postawy i bóle kręgosłupa to coraz częstszy problem społeczny. Od najmłodszych lat obciążamy swój kręgosłup i stawy nie zważając na konsekwencje. Nie zdajemy sobie sprawy ile czasu spędzamy w pozycji siedzącej, praca, dom, jada samochodem. Złe nawyki powodują, że odczuwamy bóle pleców, karku, krzyża a nawet głowy. Jest to sytuacja której można uniknąć. Kręgosłup jest naszym filarem, to on nas trzyma w pionie i umożliwia nam ruch. Należy więc stosownie o niego zadbać. Człowiek od zarania dziejów był w ruchu, przemieszczał się, polował, dbał o ziemię. W czasach tylu udogodnień musimy pamiętać o odpowiedniej dawce ruchu. Nie zależnie na nasz wiek, ruch musi stać się naszym nawykiem. Doskonałym sposobem na bóle kręgosłupa jest pływanie, napina wszystkie mięśnie ciała, jednocześnie wzmacniając kręgosłup. Pływanie nie obciąża naszych stawów i kręgosłupa a więc jest bezpieczne. Podobnie działają zajęcia Pilates. To bezpieczne ćwiczenia stworzone tak, aby nie nadwyrężać kręgosłupa i stawów. Ćwiczenia Pilatesowe idealnie napinają całe ciało wzmacniając mięśnie grzbietu i brzucha, co sprzyja stabilizacji kręgosłupa. Zajęcia Pilates to rozwiązanie dla wszystkich, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Może je ćwiczyć 3 latek jak i 80 latek. To świetny sposób na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i sprawności ruchowej przez długie lata.

   

  Zapraszam na zajęcia Pilates w lokalizacji w Klubie El Pueblo w Dąbrówce!!!!


  Zajęcia Pilates odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki godz 19:00 i czwartki na godz 18:50.


  Atuty: ćwiczenia dla osób w każdym wieku i kondycji fizycznej, zwiększa siłe, elastyczność, poprawia sprawność fizyczną, poprawa postawy, kameralne grupy, miła atmosfera.

none